Witaj!  

adapter sata ata problem z połączeniem

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Witam, zakupiłem ostatnio adapter sata ata, dwukierunkowy, prawidłowo połączyłem kable zasilania oraz do dysku oraz płyty głównej, wiem że dyski działają (na innym adapterze u kogoś), mimo wszystko komputer nie widzi jakiegokolwiek połączenia. Próbowałem również zmieniać zworki w dysku z master i slave, ale nic nie zdaje egzaminu. Gdzie może leżeć problem?
Czy w adapterze świeci się dioda wskazująca pracę?
(04-10-2017, 19:16:14) Administrator napisał(a): Czy w adapterze świeci się dioda wskazująca pracę?

W 3 dyskach na 4 po prawidłowym podłączeniu świeci się dioda, w ostatnim dioda się nie świeci, chyba że kabel od danych podłączę odwrotnie, tj do drugiego gniazda ( sata-<ata).
Tak czy inaczej w tych 3 dyskach, dioda się świeci prawidłowo, dyski się uruchamiają, jednak system (win7) ich kompletnie nie widzi. Czego to może być wina?
Z góry dizękuję za pomoc
Problem może być po stronie ustawień BIOSu na płycie głównej Pana komputera, jeśli ma Pan możliwość proszę sprawdzić na innym komputerze, jeśli nie towar można zwrócić
Wszystko podpiąłem prawidłowo, bios w sekcji STORAGE nie widzi żadnego z tych dysków. Dioda świeci, dyski działają (slychac je i czuć) jednak bios ani system (dodawanie urządzen) nic nie widzi.
Nie znalazlem innych ustawien w BIOS ktore moglyby miec wplyw na czytanie dysku.
Płyta to ASRock P67 Pro3 a wersja BIOS to P3.30.
Czy ten Adapter potzebuje jakichś sterowników?
(13-10-2017, 17:17:39) Gość napisał(a): Czy ten Adapter potzebuje jakichś sterowników?

Nie, windows powinien automatycznie wykryć urządzenie i doinstalować sterowniki. Chyba że windows jest nieoryginalny wówczas może być z tym problem